ANASAYFA Eski Web Arayüzü       
 GEZİLECEK YERLER

CELAL BAYAR PARKI

Kızılırmak kenarında yaklaşık 500 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan Celal Bayar Parkı, sandal gezintisi yapabileceğiniz göleti ve hemen yanındaki lunaparkı birlikte ağaçlar altında aileniz ile piknik yapabileceğiniz çok güzel bir parkımızdır. Piknik için Büfe, mescit, tuvaletler, yol, su, aydınlatma ve piknik masaları gibi gerekli alt yapıya sahip olan parkımızın ayrıca değişik yerlerinde çocuklar için oyun alanları ve çocuk bahçeleri mevcuttur.

Parkımız, özellikle hafta sonları Kırıkkale ve çevre ilçelerden gelen ziyaretçi akınına uğramaktadır. Parkımızın hemen yanındaki 500 araçlık otoparkı ile ziyaretçilerin park sorunu bulunmamaktadır. Çevre temizliği belediyemizce yapılmakta olan parkımız ayrıca zabıta ekiplerimizce de sürekli denetlenmektedir. Aileniz ile birlikte huzur içinde piknik ve gezinti yapabileceğiniz parkımızda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

LUNAPARK

Celal Bayar Parkının hemen yanında kurulu lunapark aileniz ve çocuklarınız ile birlikte hoşça bir vakit geçirebileceğiniz bir mekan oluşturmaktadır. Özellikle Celal Bayar parkına gelen ziyaretçiler tarafından ilgi gösterilen lunapark, ayrıca bayramlar ve resmi tatillerde çocuklu aileler tarafında ziyaret edilmektedir.

Çarpışan otolar, dönme dolap, gondol, kamikaze ve daha birçok oyun makinelerine sahip olan lunapark sizin ve çocuklarınız için eğlenceli vakit geçirmek için hoş bir ortam oluşturmaktadır.

SAHİL PARKI

Kızılırmak kenarında kurulu olan sahil parkımız ailenizle ile birlikte piknik yaparak hoşça vakit geçirebileceğiniz güzel bir mekandır. Çardaklı piknik masalarının özellikle güneş gelen taraflarına ağaçlar dikilerek ziyaretçilerin daha rahat piknik yapmaları düşünülmüştür.

Mescit, lavabolu çeşmeler, tuvaletler, oyun parkı, gezinti alanları ve aydınlatma gibi gerekli alt yapısı tamamlanmış olan park aileniz ile birlikte piknik yaparken balık tutma meraklıları içinde eşsiz bir ortam oluşturmaktadır.

AQUA PARK

Özel sektöre ait bir işletme olan Aqua park, içinde büyükler için kaydıraklı yüzme havuzu, çocuklar içinde küçük yüzme havuzu ve resturantı ile yazın sıcak günlerinde serinleyebileceğiniz bir aile mekanıdır.

İşletme, akşamları ise düğün, toplantı ve özel günleriniz içinde ayrıca hizmet vermektedir.

TOPAL DEDE TÜRBESİ

Bahçeli mahallesinin yukarı kısmında türbesi bulunan topal dede hakkında çok fazla bilgi olmamakla birlikte, Horasandan geldiği, Ahmet Yesevi'nin talebelerinden olduğu ve asıl adının Ahmet olduğu bilinmektedir. Topallayarak yürüdüğü için kendisine topal dede denmiştir. Ahmet Yesevi'nin ölüm tarihi olan 1166 yılından sonra bahşılı'ya geldiği tahmin edilmektedir. Hakkında pek çok rivayet bulunan topal dedenin geceleri yürüyerek hasandede'ye gidip geldiği, etrafındaki insanlara sürekli iyliği ve güzelliği öğütlediği söylenmektedir. Halk arasındaki bir inanışa göre de türbesinin etrafından herhangi bir şey alınmasına izin vermediği ve etrafını koruduğu söylenir.

Bir rivayete göre; bir gün çobanın biri Topal Dede'nin türbesi civarında bir kütük bulur ve onu evine getirir ancak aynı gün ineği kaybolur. Ne kadar aradılarsa da bulamazlar. Sonra yaşlı bir kadın ona Topal Dede civarından birşey alıp almadığını sorar. Bir kütük aldığını söyleyen çobana, derhal o kütüğü götürüp yerine koymasını söyler. Kütüğü geri götüren çobanın ineği ertesi gün kendiliğinden gelir.Bahşılı Belediyesi | Copyright © 2014
Web Tasarım: kergisi

BELEDİYEMİZ
İLÇEMİZ
İLETİŞİM
 Cumhuriyet Meydanı - Bahşılı / Kırıkkale
 0318 366 16 42 - 0318 366 17 72
 0318 366 17 71