ANASAYFA Eski Web Arayüzü       
 HABERLER
Bahşılı Belediyemizden Can Azerbaycan Kararı
07 Eylül 2022 Çarşamba
Yazı boyutu :

BAHŞILI BELEDİYEMİZDEN CAN AZERBAYCAN KARARI

 

BÜTÜN DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin kararla Türkiye Azerbaycan arasındaki dostluğun altını çizmek ve Azerbaycan Türklerine yapılan her türlü haksızlığı kendimize yapılmış gibi kabul edeceğimiz mesajını bir kere de Bahşılı'dan vermek istediklerini söyledi. Türkiye Azerbaycan dostluğunun Türk Birliğinin çekirdeğini oluşturduğunu ve kardeşlik temelinde bütün dünyaya örnek teşkil ettiğini belirten Tekin, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev önderliğinde oluşan büyük dostluğa destek vermek görevimizdir. Belediye Meclisi üyelerimize hassasiyetleri sebebiyle teşekkür ediyorum. Dedi.

2022’NİN SON AYINDA HİZMETE AÇILACAK

Bahşılı Belediyesi Hocalı Parkı merkez Doğanay Mahallesinde 8.000 metrekare alana kurulan ve 2.5 milyona mal edilecek parkta yaşam alanları, Hocalı Yazıtı, Çocuk oyun alanı, konuşan aslan maketi, konuşan ağaç, ebeveynlerin çocuklarını evlerinden rahatça izlemeleri için kamera sistemi, ücretsiz Wi-Fi, özel kardeşlerimiz için park ekipmanı gibi bölümler bulunacak. Parkın 2022’nin son ayında hizmete alınması planlanıyor.

 AZERBAYCAN TÜRKÜ ÖLDÜRÜLDÜ

Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla Azerbaycan'a karşı toprak iddiasında bulunmaya başlayan ve saldırıya geçen Ermeniler, 1991'in son günlerinde ablukaya aldıkları, bölgenin tek havaalanına sahip olan stratejik önemdeki Hocalı şehrini ele geçirmek için harekete geçti. Saldırılarını 25 Şubat 1992'de yoğunlaştıran Ermeniler, gece yarısı 7 bin nüfuslu Hocalı'da savunmasız; 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan Türkü öldürüldü. Katliamdan 487 kişi ağır yaralı olarak kurtuldu, Ermeni güçleri 1275 kişiyi esir aldı, bunların 150'sinden bir daha haber alınamadı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin 22 Nisan 2010 tarihli kararında, Hocalı'da yaşananlar, savaş suçları veya insanlık aleyhine suçlarla eşdeğer eylemler olarak kabul edildi. Bugüne kadar 15 ülkenin parlamentosu ve ABD'nin 16 eyaletinin meclisi Hocalı'da yaşananları kınayan ve soykırım olarak gören kararları kabul etti.

 

ÇOK SAYIDA SPOR ALETİ GETİRİLDİ

Doğanay Mahallesine yapılacak yaklaşık 8 dönümlük park Hocalı Parkı için çok sayıda spor aletleri getirtildi. Tekin” Engelsiz Spor aletleri, Engelsiz Oyun Grubu, Büyük Oyun Grubu, Küçük Oyun Grubu, Zıpzıp, Tahterevalli, Konuşan Aslan Grubu, Konuşan Ağaç, Hareketli Uçan Araba, İp tırmanma Çelik Tırmanma duvarı, 2’li Trambolin, Hareketli Yarış Arabası, Hareketli Yarış Atı, 10 Adet Küresel Kamelya, Yürüme Yolu, Bisiklet Yolundan oluşacaktır” dedi.

 

 

 

   Okunma sayısı : 477


Bahşılı Belediyesi | Copyright © 2014
Web Tasarım: kergisi

BELEDİYEMİZ
İLÇEMİZ
İLETİŞİM
 Cumhuriyet Meydanı - Bahşılı / Kırıkkale
 0318 366 16 42 - 0318 366 17 72
 0318 366 17 71